UZBECKI KAZAN 22 L - połączenie sporej pojemności i grubości ścian (9mm.) dla najlepszego możliwego rezultatu. Idealnie używać kazan z piecem uczag, ale podstawka trójnóg pod kazan też jest odpowiednia. Świetnym uzupełnieniem każdego kazana będzie również łyżka szumówka oraz chochla.


Uzbecki kazan 22 L jest idealny dla lokali gastronomicznych oraz ośrodków rekreacyjnych, które chcą zadowolić swoich klientów nowymi smakami. Kazan uzbecki 22 L daje atrakcyjne możliwości kulinarne kucharzom, biorącym udział w festiwalach i wydarzeniach o charakterze kulinarnym odbywających się pod gołym niebem. 


Uzbeckie kazany przyjeżdżają do nas prosto ze słonecznego Uzbekistanu. Kazan uzbecki o pojemności 22 L to wcale nie jest tak duży, bo w rzeczywistości produkowane są od najmniejszego pięciolitrowego „kazanczyka” do ogromnego kazana o pojemności aż 200 litrów - zarówno dla jednej rodziny, jak i dużej restauracji lub w przypadku uroczystości masowych.


Uzbecki kazan 22 L ma duży potencjał kulinarny:
- Gotowanie, duszenie, smażenie lub nawet wypiekanie lepioszek na wewnętrznych ściankach.
- Dzięki dużej powierzchni (średnica 52cm.) wilgoć ze składników szybko odparowuje.
- Ze względu na kształt kazana obsmażanie nie wymaga wielkiej ilości oleju, bo olej nie rozprowadza się po płaskiej powierzchni. Gdy smażymy produkty intensywnie mieszamy,  robimy krótkie przerwy i podrzucamy kolejne składniki.


Dziś coraz częściej imprezom przy ognisku towarzyszy kazan żeliwny. Przepisy nie są skomplikowane, a dania na ognisku przygotowują się praktycznie same! Kazan uzbecki pozwoli odkrywać nowe smaki i cieszyć się degustacją potraw w plenerze.

 

Objętość. Uzbecki kazan 22l. daje możliwość przygotować danie jednagarnkowe na około 30 porcji. Kazan ma wysokie ścianki, dzięki czemu można bez problemu aktywnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Dno i ściany. Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 9mm. pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię, danie gotuje się równomiernie, a kazan długo utrzymuje ciepło. 

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

Pokrywa. Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

UZBECKI KAZAN 22L.

590 zł. z VAT-em

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy

210 mm.

Średnica

520 mm.

Grubość

9 mm.

Waga

20,4 kg.

Pojemność

22 l.

Materiał

żeliwo

Pokrywa

aluminium

Producent

Davr

ZESTAW

 kazan żeliwny 22l.

 pokrywka aluminiowa

DODATKOWE WYPOSAŻENIE
piec do kazana 15-22L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.

JAKOŚĆ
Nasze artykuły to produkty z najwyższej półki wyposażone we wszystko co niezbędne w dążeniu ku najpyszniejszym smakom.

 

DOŚWIADCZENIE
Każdy z producentów od lat zajmuje się stworzeniem wysokiej klasy wyrobów przez stosowanie najlepszych surowców oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

 

ESTETYKA
Oferowane przez nas urządzenia wyróżnia synteza trwałości oraz piękna.

 

NA CO DZIEŃ
Proponowane Państwu towary są fascynujące i funkcjonalne. Z nami piknik trwa non-stop przez cały rok bez względu na porę roku.

GWARANCJA
Okres gwarancji na przedstawione produkty wynosi od 12 miesięcy.

 

ZNIŻKI
Cenimy naszych klientów, szczególnie stałych. Dlatego proponujemy skumulowane rabaty, a do tego unikalne ceny towarów w momencie sezonowej wyprzedaży.

 

DOSTAWA
Zamówienia są wysyłane po 100% przedpłacie lub za pobraniem. Koszt dostarczania zależy od odległości i wagi zamówienia.

 

ODBIÓR WŁASNY
Przyjdź, wybierz, zapłać (gotówką lub kartą) i odbierz z naszego głównego magazynu w Warszawie.

DLACZEGO MY
INFORMACJE
trójnóg do kazana 15-22L.
łyżka wazowa chochla 43cm.