Uzbecki kazana 22L - połączenie sporej pojemności i grubości ścian (9 mm.) dla najlepszego możliwego rezultatu. Idealnie używać kazan z piecem uczag, ale podstawka trójnóg pod kazan też jest odpowiednia. Świetnym uzupełnieniem każdego kazana będzie również łyżka szumówka oraz chochla.


Uzbecki kazan 22L jest idealny dla lokali gastronomicznych oraz ośrodków rekreacyjnych, które chcą zadowolić swoich klientów nowymi smakami. Kazan uzbecki 22L daje atrakcyjne możliwości kulinarne kucharzom, biorącym udział w festiwalach i wydarzeniach o charakterze kulinarnym odbywających się pod gołym niebem. 


Uzbeckie kazany przyjeżdżają do nas prosto ze słonecznego Uzbekistanu. Kazan uzbecki o pojemności 22 L to wcale nie jest tak duży, bo w rzeczywistości produkowane są od najmniejszego pięciolitrowego „kazanczyka” do ogromnego kazana o pojemności aż 200 litrów - zarówno dla jednej rodziny, jak i dużej restauracji lub w przypadku uroczystości masowych.


Uzbecki kazan 22 L ma duży potencjał kulinarny:
- Gotowanie, duszenie, smażenie lub nawet wypiekanie lepioszek na wewnętrznych ściankach.
- Dzięki dużej powierzchni (średnica 52cm.) wilgoć ze składników szybko odparowuje.
- Ze względu na kształt kazana obsmażanie nie wymaga wielkiej ilości oleju, bo olej nie rozprowadza się po płaskiej powierzchni. Gdy smażymy produkty intensywnie mieszamy,  robimy krótkie przerwy i podrzucamy kolejne składniki.


Dziś coraz częściej imprezom przy ognisku towarzyszy kazan żeliwny. Przepisy nie są skomplikowane, a dania na ognisku przygotowują się praktycznie same! Kazan uzbecki pozwoli odkrywać nowe smaki i cieszyć się degustacją potraw w plenerze.

 

Objętość. Uzbecki kazan 22L daje możliwość przygotować danie jednagarnkowe na około 30 porcji. Kazan ma wysokie ścianki, dzięki czemu można bez problemu aktywnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Dno i ściany. Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 9 mm. pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię, danie gotuje się równomiernie, a kazan długo utrzymuje ciepło. 

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

Pokrywa. Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

UZBECKI KAZAN 22L

590 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 15-22L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
trójnóg do kazana 15-22L.
łyżka wazowa chochla 43cm.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 210 mm.

Średnica: 520 mm.

Grubość: 9 mm.

Waga: 20,4 kg.

Pojemność: 22 l.

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 22l.

✓ pokrywka aluminiowa