Uzbecki kazan 16L - idealny do gotowania na piecu uczag lub trójnogu. Tego żeliwnego kazana chyba nie trzeba zachwalać. Każdy nabywca zna jego zalety. Przy odpowiedniej pielęgnacji uzbecki kazan będzie służył kilku pokoleniom. Oprócz stabilności i wytrzymałości jego istotną cechą jest równomierne nagrzewanie i oddawanie ciepła, co zdecydowanie wpływa na jakość przygotowywanych potraw.

 
Można powiedzieć, że jest to uniwersalny kazan. W uzbeckim kazanie 16L wygodnie jest gotować, dusić, smażyć, w tym potrawy w skład których wchodzą np. duże kawałki mięsa, ryby i warzyw.


Obsmażenie w wysokiej temperaturze, a następnie powolny proces duszenia we własnym sosie nadają szczególnie soczysty i bogaty smak wszystkim produktom. Mięso i warzywa stają się delikatne, a przyprawy - bardziej intensywne. Apetyczne aromaty roznoszą się w powietrzu podczas przyrządzania dań jednogarnkowych. Zapraszajcie gości, gotujcie popisowe dania z kazana - zupy, leczo, gulasz, pilaf i wiele innych!

 

Objętość. Uzbecki kazan 16L daje możliwość przygotować danie jednagarnkowe na około 15 porcji. Kazan ma wysokie ścianki, dzięki czemu można bez problemu aktywnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Dno i ściany. Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 8mm. pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię, danie gotuje się równomiernie, a kazan długo utrzymuje ciepło. 

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

Pokrywa. Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

UZBECKI KAZAN 16L

470 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 15-22 L.
trójnóg do kazana 15-22L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
podstawa pod kazan 8-16L.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 185 mm.

Średnica: 450 mm.

Grubość: 8 mm.

Waga: 15 kg.

Pojemność: 16 l.

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 16l.

✓ pokrywka aluminiowa