UZBECKI KAZAN 16 L - idealny do gotowania na piecu uczag lub trójnogu. Tego żeliwnego kazana chyba nie trzeba zachwalać. Każdy nabywca zna jego zalety. Przy odpowiedniej pielęgnacji uzbecki kazan będzie służył kilku pokoleniom. Oprócz stabilności i wytrzymałości jego istotną cechą jest równomierne nagrzewanie i oddawanie ciepła, co zdecydowanie wpływa na jakość przygotowywanych potraw.

 
Można powiedzieć, że jest to uniwersalny kazan. W uzbeckim kazanie 16l. wygodnie jest gotować, dusić, smażyć, w tym potrawy w skład których wchodzą np. duże kawałki mięsa, ryby i warzyw.


Obsmażenie w wysokiej temperaturze, a następnie powolny proces duszenia we własnym sosie nadają szczególnie soczysty i bogaty smak wszystkim produktom. Mięso i warzywa stają się delikatne, a przyprawy - bardziej intensywne. Apetyczne aromaty roznoszą się w powietrzu podczas przyrządzania dań jednogarnkowych. Zapraszajcie gości, gotujcie popisowe dania z kazana - zupy, leczo, gulasz, pilaf i wiele innych!

 

Objętość. Uzbecki kazan 16l. daje możliwość przygotować danie jednagarnkowe na około 15 porcji. Kazan ma wysokie ścianki, dzięki czemu można bez problemu aktywnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Dno i ściany. Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 8mm. pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię, danie gotuje się równomiernie, a kazan długo utrzymuje ciepło. 

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

Pokrywa. Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

UZBECKI KAZAN 16L.

470 zł. z VAT-em
DODATKOWE WYPOSAŻENIE

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy

185 mm.

Średnica

450 mm.

Grubość

8 mm.

Waga

15 kg.

Pojemność

16 l.

Materiał

żeliwo

Pokrywa

aluminium

Producent

Davr

ZESTAW

 kazan żeliwny 16l.

 pokrywka aluminiowa

DLACZEGO MY

JAKOŚĆ
Nasze artykuły to produkty z najwyższej półki wyposażone we wszystko co niezbędne w dążeniu ku najpyszniejszym smakom.

 

DOŚWIADCZENIE
Każdy z producentów od lat zajmuje się stworzeniem wysokiej klasy wyrobów przez stosowanie najlepszych surowców oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

 

ESTETYKA
Oferowane przez nas urządzenia wyróżnia synteza trwałości oraz piękna.

 

NA CO DZIEŃ
Proponowane Państwu towary są fascynujące i funkcjonalne. Z nami piknik trwa non-stop przez cały rok bez względu na porę roku.

GWARANCJA
Okres gwarancji na przedstawione produkty wynosi od 12 miesięcy.

 

ZNIŻKI
Cenimy naszych klientów, szczególnie stałych. Dlatego proponujemy skumulowane rabaty, a do tego unikalne ceny towarów w momencie sezonowej wyprzedaży.

 

DOSTAWA
Zamówienia są wysyłane po 100% przedpłacie lub za pobraniem. Koszt dostarczania zależy od odległości i wagi zamówienia.

 

ODBIÓR WŁASNY
Przyjdź, wybierz, zapłać (gotówką lub kartą) i odbierz z naszego głównego magazynu w Warszawie.

INFORMACJE
piec do kazana 15-22 L.
trójnóg do kazana 15-22L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
podstawa pod kazan 8-16L.