Uzbecki kazan 12L - to żeliwny kociołek z pokrywką, wyprodukowany w Uzbekistanie, doskonała alternatywa dla grilla. Kazan uzbecki będzie nam służył przez dziesiątki lat - z reguły kupuje się go raz i na zawsze! Świetnym uzupełnieniem każdego kazana będzie łyżka szumówka oraz chochla.


W kazanie można przyrządzić niezliczoną liczbę różnorodnych potraw. Pyszny pilaw (płow) lub beszbarmak, bogatą zupę rybną lub zupę grzybową, soczyste żeberka wieprzowe z pachnącą cebulą lub młodymi ziemniakami, duszone warzywa z kaszą i wiele innych potraw.

 

Przyrządzenie dań w kazanie nad ogniskiem zajmuje nieco czasu, ale uwierzcie, że warto!  Zdrowe, sycące i rozgrzewające dania - wspaniały obiad dla każdego podniebienia! A kto raz spróbuje tego przysmaku, zawsze już będzie wracał do tych smakołyków, pachnących dymem z ogniska!

 

Objętość. Uzbecki kazan 12L daje możliwość przygotować danie jednagarnkowe na 10 porcji. Kazan ma wysokie ścianki, dzięki czemu można bez problemu aktywnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Dno i ściany. Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 8mm. pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię, danie gotuje się równomiernie, a kazan długo utrzymuje ciepło. 

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

Pokrywa. Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

UZBECKI KAZAN 12L

330 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 12L.
trójnóg do kazana 8-12L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
podstawa pod kazan 8-16L.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 160 mm.

Średnica: 410 mm.

Grubość: 8 mm.

Waga: 11 kg.

Pojemność: 12 l.

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 12l.

✓ pokrywka aluminiowa