Talerz uzbecki "Ornament" 37 cm - tradycyjny okrągły półmisek do serwowania potraw na stół. Każdy prezentowany tu talerz ceramiczny wyszedł spod ręki mistrza ceramicznego rzemiosła. Płaski talerz z lekko uniesionym brzegiem umożliwia wygodne podawanie dań.

 

Talerze z kolekcji "Ornament" wyróżniają się jasną kolorystyką i bogatymi zdobieniami, nawiązaniem do ponadczasowych motywów dalekiego Wschodu. Uważa się, że wyjątkowe wykwintne wzory służą jako talizman, przynoszą szczęście i dobrobyt.

 

Lagan – tak nazywano duży talerz przeznaczony do serwowania potraw w krajach Azji Środkowej. Lagan to znacznie więcej niż tylko duży talerz. Te ręcznie robione naczynie ze wzorem to część kultury i ceremonii! Lagan pełny parującego, roztaczającego aromat dania, przywoływa bliskich na wspólny posiłek. Umieszczony na środku stołu lagan, z którego każdy  sam sobie zgarnia danie główne na swój talerz, daje możliwość delektowania się jedzeniem oraz łączy członków rodziny. 

 

Tradycyjny półmisek lagan służy do serwowania potraw na stół: pilawu i innych pysznych orientalnych dań, na lagan można również umieścić owoce, drobne przekąski lub słodycze, a nawet wykorzystać talerz jako element ozdobny na stole.

 

Tajemnica talerza lagan, którą chce się odgadnąć. Ten talerz posiada charakterystyczny ornament z kwiatów i cienkich ażurowych linii, który cieszy oko. Pokryty np. pilawem, stopniowo ujawnia swój rysunek jedzącym, zmieniając przyjemność gastronomiczną w wizualną. Dlatego każdy gość chce zjeść całe danie, aby zobaczyć, co znajduje się na środku naczynia.

 

Lagan na Wschodzie służy jako symbol gościnności i pysznych uczt. Im bogatszy, im bardziej piękniejszy ma wzór, tym droższy gość dla gospodarzy. I oczywiście ręcznie robiony talerz jest ceniony znacznie wyżej niż naczynia fabryczne.

 

Aspekty uzytkowania: ceramiczne naczynie tego typu nie należy myć w zmywarce, nie powinniśmy również wkładać talerz lagan do piekarnika lub mikrofalówki.

120 zł. z VAT-em

TALERZ UZBECKI "ORNAMENT" 37cm.

SPECYFIKACJA

Średnica

37 cm.

Materiał

ceramika

Waga

-- kg.

DLACZEGO MY
INFORMACJE

JAKOŚĆ
Nasze artykuły to produkty z najwyższej półki wyposażone we wszystko co niezbędne w dążeniu ku najpyszniejszym smakom.

 

DOŚWIADCZENIE
Każdy z producentów od lat zajmuje się stworzeniem wysokiej klasy wyrobów przez stosowanie najlepszych surowców oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

 

ESTETYKA
Oferowane przez nas urządzenia wyróżnia synteza trwałości oraz piękna.

 

NA CO DZIEŃ
Proponowane Państwu towary są fascynujące i funkcjonalne. Z nami piknik trwa non-stop przez cały rok bez względu na porę roku.

GWARANCJA
Okres gwarancji na przedstawione produkty wynosi od 12 miesięcy.

 

ZNIŻKI
Cenimy naszych klientów, szczególnie stałych. Dlatego proponujemy skumulowane rabaty, a do tego unikalne ceny towarów w momencie sezonowej wyprzedaży.

 

DOSTAWA
Zamówienia są wysyłane po 100% przedpłacie lub za pobraniem. Koszt dostarczania zależy od odległości i wagi zamówienia.

 

ODBIÓR WŁASNY
Przyjdź, wybierz, zapłać (gotówką lub kartą) i odbierz z naszego głównego magazynu w Warszawie.