SZASZŁYKI W BIAŁYM WINIE Z PIECZONYMI ZIEMNIAKAMI

Obiad zrobiony w jednym naczyniu! Szaszłyki świetnie komponują się z pieczonymi ziemniakami i zdobędą uznanie dorosłych i dzieci.

 

Na 2 kg mięsa (może być karkówka wieprzowa lub jagnięcina) potrzebujesz 5 średnich cebul, 400-500 g wytrawnego białego wina, sól, pieprz i zioła - do smaku. Ten przepis można nazwać klasycznym. Winna marynata tworzy kwaśne środowisko, dzięki czemu dobrze zmiękczają się włókna mięsne. Jednocześnie wino nadaje mięsu wyjątkowe nuty smakowe.

 

Mięso kroją w kostkę ok. 5 x 5 cm, układają w głębokim naczyniu (nie aluminiowym) i przesypują cebulą pokrojoną w pierścienie. Mięso z cebulą trzeba rozgnieść ręką, aż cebula zacznie dawać sok. Następnie dodaj sól, przyprawy, wino i dokładnie wymieszaj. Po 4-5 godzinach mięso jest już dobrze zamarynowane (będzie to widoczne po zmienionym kolorze).

 

Młode ziemniaki bez obierania dobrze wyszoruj i włóż do miski-choinki. Następnie nabij na kolce na przemian: kawałki mięsa i warzyw (pieczarki, pomidory, papryka). Miskę zawieś w rozgrzanym wcześniej piecu tandoor. 

 

Za 20 minut smakowite danie dla całej rodziny gotowe! 
 

Smacznego!