Przyprawa do szaszłyka bez konserwantów, barwników i środków ulepszających.

 

Metoda pieczenia mięsa na węglach za pomocą szpikulców jest powszechna wśród wszystkich narodów świata, a jednak, gdy mowa o Gruzji, to na myśl od razu przychodzi szaszłyk z winem.

 

Oczywiście każdy ma swój własny, wyjątkowy przepis na szaszłyki. Jednak chcęmy zachęcić do skorzystania z aromatycznej gruzińskiej przyprawy do szaszłyka, jesteśmy pewni, że Was nie zawiedzie! Jest to najlepszy i najprostszy sposób marynowania szaszłyka. Ta gotowa przyprawa pasuje do każdego rodzaju mięsa. Nadaje się zarówno do samego mięsa, jak i do wieloskładnikowych szaszłyków.

 

W Gruzji tradycyjnie nie stosuje się złożonych marynat do szaszłyków. Do zamarynowania mięsa wykorzystują tylko najprostsze składniki: sól, przyprawy, cebulę. Miękkość i delikatność gotowego szaszłyka zależy w znacznie większym stopniu od wyboru mięsa, rodzaju grilla węglowego i pewnych umiejętności w grillowaniu niż od marynaty. Kawałki mięsa powinny być duże 60-70 g, z niewielką ilością tłuszczu, aby szaszłyk był soczysty. Szaszłyki podajemy na stół w towarzystwie warzyw, ziół i sosów.

 

Zastosowanie: przyprawa do szaszłyków pasuje do mięsa, do wieprzowiny, do karkówki, do wołowiny, do jagnięciny, do żeberek, do grilla, do dań ziemniaczanych, do dań z grilla, do dań wegetariańskich, do dań z woka, do gulaszu, do dziczyzny, do pieczeni, do wędzenia, do kotletów, do kurczaka, do dań mięsnych, do warzyw, do drobiu - to jest po prostu uniwersalna przyprawa.

 

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C i wilgotności względnej nie większej niż 75%.

17 zł. z VAT-em

PRZYPRAWA DO SZASZŁYKA

SKŁADNIKI

Sól, czosnek, kolendra, uccho suneli, papryka, szafran, pieprz czarny mielony, liście laurowe mielone.

 

SPECYFIKACJA

Opakowanie: 50 g.

Kraj pochodzenia: Gruzja

Producent: Dabi