Przyprawa Chmieli Suneli  (Khmieli Suneli) bez konserwantów, barwników i środków ulepszających.

 

Przyprawa Сhmieli Suneli jest szeroko produkowana i stosowana na całym słonecznym Kaukazie. Tajemnicza nazwa „chmeli-suneli” w tłumaczeniu z języka gruzińskiego oznacza "sucha przyprawa”. Kuchnia gruzińska nie jest możliwa bez chmieli-suneli.

 

Chmieli Suneli  to jest mieszanka przypraw, w której naturalne składniki skomponowane według oryginalnej receptury, doskonale się ze sobą łączą, co pozwala stworzyć wyraźny korzenny aromat, niepowtarzalny pikantny smak. Po prostu nie można pozostać obojętnym na tę przyprawę. Jeśli spróbowaliście zupy charczo, czachochbili lub domowej roboty satsivi, wiecie o czym mówimy.

 

Chmieli Suneli idealnie nadaje się nie tylko do przygotowywania tradycyjnych potraw gruzińskich, ale również doskonale doprawia wszelkie dania mięsne i drobiowe, w tym zupy i buliony, gulasze, sosy.

 

Do jakich potraw dodać Chmieli-Suneli:

  • charczo - zupa gulaszowa z wołowiny z dodatkiem ryżu, sosu z kwasnej śliwki tkiemali (ałyczy), roztartych orzechów włoskich, ostrej adżyki (lub czerwona ostra papryka), podsmażonej cebulki i pomidorów. Charczo zawsze jest pikantne w smaku, z dużą ilością ziół, czosnku i przypraw.

  • czachochbili - kurczak w sosie ze smazoną cebulą, pomidorami, winem, czosnkiem i przyprawami. Wszystko to duszone na małym ogniu, na koniec dodać czosnek, świeże zioła i przyprawy. Sekret gotowania chaсhoсhbili: przed duszeniem kawałki kurczaka należy obsmażyć ze wszystkich stron na suchej patelni.

  • sacywi (saciwi, satsivi) - gruziński przepis, nazwa którego kryje w sobie danie z drobiu oraz sos zwany także sacywi, czyli gotowany kurczak lub indyk w sosie orzechowym z czosnkiem i przyprawami. Potrawa podawana na zimno z gorącym lawaszem. 

 

Gruzińskie wypieki (gruzińskie chaczapuri), pierożki gruzińskie (gruzińskie pierogi chinkali) z dodatkiem do nadzienia przyprawy zyskują swój charakterystyczny, wyrazisty smak.

 

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że na rynku istnieje wiele wariantów tej przyprawy, które bardzo różnią się składem od tradycyjnej przyprawy Chmeli-Suneli lub wcale nie są do niej podobne. Być może są to indywidualne przepisy na mieszankę przypraw, ale dodając taki produkt do potraw można nagle pozbawić je rozpoznawalności, uczynić po prostu innymi. Proponowane przez nas mieszanki przypraw doskonale oddają charakter gruzińskiej kuchni.

 

Przechowywanie: przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C i wilgotności względnej nie większej niż 75%.

17 zł. z VAT-em

CHMIELI-SUNELI

SKŁADNIKI

Kolendra, bazylia, majeranek, koper, uccho-suneli, papryka ostra, szafran.

 

SPECYFIKACJA

Opakowanie: 50 g.

Kraj pochodzenia: Gruzja

Producent: Dabi