Pokrywa na żar – to kamień, który służy do odcięcia nadmiernego żaru od pieczonych potraw w piecu tandoor. Kamień jest wykonany z gliny szamotowej i ma metalowe okucie.

 

Jest to bardzo przydatny dodatek do pieca tandoor, ponieważ jego użycie również wydłuża czas utrzymywania ciepła w tandoor, dzięki czemu można dłużej gotować. To urządzenie docenią wszyscy użytkownicy pieców tandoor.

 

Zasada działania: jak zwykle umieszczamy drewno w piecu tandoor i rozpalamy, otrzymujemy dużą ilość węgli i rozpalony na czerwono ruszt paleniskowy. Wcześniej musieliśmy usuwąć wszystkie (lub prawie wszystkie) węgle. Teraz wystarczy wyrównać warstwę węgli nad rusztem paleniskowym (grubość 1-2 cm), a następnie za pomocą pogrzebacza podważamy kamień, opuszczamy go w piec tandoor i kładziemy bezpośrednio na węgle. Dzięki kamieniu odcinającemu żar jedzenie, które znajduje się w dolnej części, nie spali się od rozgrzanych węgli.

 

Czas przygotowania potraw przy pierwszej zakładce wynosi 10-13 minut, druga zakładka - 15 minut, trzecia - 20 minut. (Ilość zakładek i czas gotowania zależy od modelu pieca tandoor i rodzaju gotowanego dania.) Następnie, kiedy żar zacznie się zmniejszać usuwamy kamień - dzięki temu węgle lekko się rozchodzą, co dodaje możliwość kolejnych zakładek. Będziemy regulować ciąg, jak poprzednio, za pomocą małej pokrywy i dmuchawy.

160 zł. z VAT-em

POKRYWA NA ŻAR 28cm.

SPECYFIKACJA

Średnica

28 cm.

Grubość

3 cm.

Waga

4,2 kg.

DO MODELI

✓ pasuje do pieców tandoor o średnicy wewn. szyi większej niż 28cm.

DLACZEGO MY
INFORMACJE

JAKOŚĆ
Nasze artykuły to produkty z najwyższej półki wyposażone we wszystko co niezbędne w dążeniu ku najpyszniejszym smakom.

 

DOŚWIADCZENIE
Każdy z producentów od lat zajmuje się stworzeniem wysokiej klasy wyrobów przez stosowanie najlepszych surowców oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

 

ESTETYKA
Oferowane przez nas urządzenia wyróżnia synteza trwałości oraz piękna.

 

NA CO DZIEŃ
Proponowane Państwu towary są fascynujące i funkcjonalne. Z nami piknik trwa non-stop przez cały rok bez względu na porę roku.

GWARANCJA
Okres gwarancji na przedstawione produkty wynosi od 12 miesięcy.

 

ZNIŻKI
Cenimy naszych klientów, szczególnie stałych. Dlatego proponujemy skumulowane rabaty, a do tego unikalne ceny towarów w momencie sezonowej wyprzedaży.

 

DOSTAWA
Zamówienia są wysyłane po 100% przedpłacie lub za pobraniem. Koszt dostarczania zależy od odległości i wagi zamówienia.

 

ODBIÓR WŁASNY
Przyjdź, wybierz, zapłać (gotówką lub kartą) i odbierz z naszego głównego magazynu w Warszawie.