Patelnia żeliwna sadż (saj) 45 cm w przeciwieństwie do zwykłych płaskich patelni ma charakterystyczny lekko wklęsły kształt. Patelnia sadż BRIZOLL stoi w jednym rzędzie z patelnią WOK oraz żeliwnym kociołkiem kazanem, ale różni się od nich znacznie mniejszą głębokością. 

 

Czym się wyróżnia patelnia żeliwna sadż? Prezentowany przez nas sadż wykonany jest z żeliwa - najbardziej odpowiedniego materiału na każdą patelnię. Patelnia z żeliwa sadż 45cm to jest wyjątkowo praktyczne i długowieczne naczynie. Pozwala na bardzo łatwe i sprawne przewracanie potraw i stosowanie metalowych przyborów kuchennych. Sadż żeliwny BRIZOLL nie pokryty żadną powłoką, dlatego nie wydziela szkodliwych dla naszego zdrowia substancji chemicznych. Powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna naczynia powinna być impregnowana jadalnym olejem.

 

Jedna patelnia - wiele możliwości. Ten odrobinę wklęsły kształt umożliwia używanie patelni sadż do dwóch celów jednocześnie. Wewnątrz wklęsłej strony zwykle smażono warzywa, mięso albo patelnię odwracano do góry nogami i wypiekano placki chlebowe. Wielu miłośników grillowania ceni sobie to rozwiązanie, gdyż wraz z zakupem patelni żeliwnej sadż gotowanie w naturze staje się ciekawsze i smaczniejsze.

 

Sadż to nazwa zarówno naczynia jak i potrawy, która jest przygotowana na tej patelni. Sadż to okazja do spotkania z rodziną i przyjaciółmi przy jednym stole na niespieszny pyszny posiłek i miłe rozmowy.

 

Przyjęcie w ogrodzie - co podać? Jako danie główne możemy postawić na potrawy z patelni sadż 45cm. Najważniejsze, że są proste i łatwe w przygotowaniu. Grillować, smażyć na patelni sadż BRIZOLL można dosłownie wszystko - mięsa, ryby, warzywa, placki, pankejki, a nawet owoce.

 

Zaproszeni goście będą mogli nie tylko cieszyć się smakiem, ale i podziwiać proces przygotowywania potraw. Najpierw kucharz ustawia żeliwną patelnię sadż nad żarem ogniska i pozwala jej dobrze się rozgrzać. Na wypukłej części z cienko rozwałkowanego ciasta można wypiekać Czapati, ormiańske pieczywo Lawasz czy tureckie podpłomyki Gozleme z przeróżnym nadzieniem. Najczęściej jest to szpinak z serem feta, ser z zieleniną i pieprzem, mięso mielone z ziołami i cebulą. Gotowe placki posmarować masłem, podawać na ciepło z sosem czosnkowy. Pysznie musi smakować!

 

Na wklęsłej stronie patelni sadż BRIZOLL 45cm tradycyjnie gotuje się świeże mięso, paprykę, bakłażany, pomidory, smażąc je w tłuszczu roślinnym lub zwierzęcym. W wyniku takiego smażenia składniki nabierają wyjątkowego aromatu, można powiedzieć lekko wędzonego. Dodatkowo warzywa zachowują swoje wartości odżywcze, ponieważ termiczna obróbka odbywa się szybko. Żar pod patelnią żeliwną sadż musi być intensywny, aby jedzenie było smażone, a nie duszone. Pyszne, kolorowe danie podaje się na ceramicznym półmisku lagan. Przed podaniem obficie posypać świeżo posiekaną zieleniną np. kolendrą, bazylią, młodą cebulą, koperekem.

 

Żeliwny sadż otwiera nowe horyzonty przed miłośnikami grillowania – przy pomocy takiej patelni można poznać nowe przepisy i stworzyć własne kulinarne arcydzieła. 

290 zł. z VAT-em

PATELNIA ŻELIWNA SADŻ Z UCHWYTAMI 45 cm

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

talerz uzbecki Atłas 37cm.
talerz uzbecki Ornament 37cm.
piec do kazana 12L.
trójnóg do kazana 12L.

SPECYFIKACJA

Średnica: 450 mm.

Średnica z uchwytami: 505 mm.

Wysokość: 50 mm.

Grubość: 3.3 mm.

Materiał: żeliwo

Waga: 4.5 kg.

Producent: Brizoll

ZESTAW

✓ patelnia żeliwna sadż 45cm.