Patelnia stalowa sadż 49 cm – patelnia o dużej średnicy z dwoma uchwytami. Wystarczy ustawić sadż nad ogniskiem lub żarem. Nie trzeba długo czekać na jego nagrzanie się, jest gotowy do użycia w ciągu kilku minut.

 

Na tak dużej płaszczyźnie do grillowania przygotujesz obiad dla całej rodziny lub sporej grupy przyjaciół. Patelnia ogniskowa sadż ze stali jest znacznie lżejsza od żeliwnej, łatwa w transporcie, jak również wytrzymała.

 

Sadż – jest to świetna alternatywa dla grilla ogrodowego. Patelnie grillowe sadż - idealny sposób na grillowanie i latem i zimą.

 

Wszystko, co powinniście wiedzieć o patelniach sadż:

 

EKO antykorozyjne zabezpieczenie. Ta patelnia stalowa jest fabrycznie zaimpregnowana olejem lnianym, więc nie ma potrzeby wypalać i konserwować sadż przed pierwszym użyciem, wystarczy go opłukać i wytrzeć papierowym ręcznikiem do sucha.

 

Jak używać patelni sadż? Okrągły sadż delikatnie zagłębia się ku środkowi, dlatego można go stabilnie postawić bezpośrednio na palenisku uczag lub na trójnogu (pierścieniu z nóżkami) odpowiedniej średnicy. Dzięki temu, że jest lekki, sadż można również bez problemu zabrać na kemping lub wypad na łono natury i ustawić na kamieniach nad ogniskiem.

 

Jak  smażyć na patelni ogniskowej sadż? Sadż umożliwia smażenie kilku rodzajów produktów jednocześnie, np. mięso - na środku patelni gdzie cały czas jest poddawane wysokiej temperaturze, a plasterki warzyw – podgrzewane na brzegach. Gotowe produkty odsuwane na boki patelni. Równie ciekawą opcją jest obsmażanie różnych składników jeden po drugim. Tak więc każda następna porcja wchłania smaki i aromaty poprzednich. Później mięso łączy się z warzywami, przyprawami i powstaje oszałamiająca smakiem potrawa. 

 

Dania z patelni ogniskowej sadż. Duża patelnia pozwala na przygotowanie różnorodnych potraw. Sadż wykorzystywany jest do smażenia wszelkiego rodzaju potraw z mięs, ryb, owoców morza. Świetne rozwiązanie tam gdzie zwykły ruszt się nie sprawdzi, czyli przy plackach, burgerach i smażeniu warzyw.

 

Sadż - modny atrybut grillowy. Ze względu na wzrastającą popularność grillowanych potraw oraz przekąsek, jest to sprzęt, który stosuje w swojej kuchni wiele restauracji, aby oferować klientom dania z grilla. Jednak takie dania możemy stworzyc sami. Dania z sadża - dobry pomysł na grillowe przyjęcie w ogrodzie. Znakomicie smakują i efektownie się prezentują. Na talerzu będzie kolorowo, aromatycznie i apetycznie. Satysfakcja gwarantowana!

 

Serwuj na uzbeckim talerzu (lagan). Potrawy z patelni sadż będą wyjątkowo prezentować się na dużym jaskrawym talerzu o podwyższonych brzegach, np. takim jak uzbecki talerz lagan. Na dnie naczynia umieszcza się całe lub pokrojone w trójkąty cienkie płacki lawasz (możesz zastąpić tortillą), a na wierzch wykłada się resztę smażonych składników. Wypływający z nich sok wsiąka w chleb lawasz, i wielu osób uważa tę część dania za najsmaczniejszą!

220 zł. z VAT-em

PATELNIA STALOWA SADŻ Z UCHWYTAMI 49 cm

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana  15-22 L.piec do kazana  15-22 L.piec do kazana  15-22 L.piec do kazana  15-22 L.piec do kazana  15-22 L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.
talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.

SPECYFIKACJA

Średnica: 490 mm.

Średnica z uchwytami: 570 mm.

Wysokość: 60 mm.

Grubość: 2 mm.

Materiał: stal

Waga: 3.24 kg.

Producent: Kukmara

ZESTAW

✓ patelnia sadż stalowa 49cm.