Palenisko ogrodowe, palenisko na ognisko - sprzęt do przyrządzania potraw w ogrodzie. Palenisko można wykorzystać do oświetlenia i ogrzewania się w chłodniejsze dni. Palenisko wykonane ze stali o grubości 2 mm, pokryte specjalną żaroodporną farbą zapewniającą trwałe użytkowanie.

 

Montaż. Prosta, składana konstrukcja pozwala na szybki montaż paleniska, a także na zaoszczędzenie miejsca podczas przechowywania i transportu.

 

Konstrukcja paleniska. Kształt ze ściankami zwężającymi się ku górze pozwala skoncentrować ciepło na wyjściu z pieca, co przyspiesza proces gotowania i zapewnia znaczne oszczędności drewna opałowego w porównaniu z otwartym ogniem. Duży otwór umożliwia łatwe dodawanie paliwa, a małe otwory w kształcie płomieni, znajdujące się w dolnej części ścian bocznych, zapewniają lepszy przepływ powietrza. Jako paliwo do paleniska można użyć zrębków, gałązek i drobno pociętego drewna opałowego.

 

Bezpieczny sposób na kontrolowanie ognia. Palenisko jest zamknięte z 3 stron, więc ani deszcz, ani wiatr nie zgaszą ogień. Ze względu na optymalną grubość metalu (2 mm) wykluczona jest możliwość odkształcenia ścian paleniska. Masa własna paleniska gwarantuje stabilną pozycję. 

 

Do zastosowania na zewnątrz.  Swoje zastosowanie znajdzie w każdym otoczeniu, w którym dozwolone jest rozpalanie ognia. Palenisko idealne jest do ogrodu lub można zabrać palenisko na biwak, polowanie, na ryby, kemping, piknik.

 

Palenisko na ognisko jest wygodne do podgrzewania i przyrządzania posiłków, gotowania wody itd. Do gotowania można użyć dowolnego metalowego naczynia. Stabilne ustawienie naczyń zapewniają dwie rozporki, pełniące rolę podstawki, które wsuwa się w rowki w górnych częściach ścian.

 

Pomysły na dania z ogniska, mieszaj i smaż. Możesz używać palenisko do przygotowywania jedzenia w garnku lub na patelni. W garnku ugotujesz rozmaite dania: gęste zupy - grochówka, zupa fasolowa, gulaszowa, krupnik, kartoflanka, dania typu leczo czy fasolka po bretońsku, kaszę ze skwarkami z boczku. Pycha! Na patelni zgrillujesz kiełbaski i warzywa, usmażysz danie szakszuka - jajka w sosie pomidorowym oraz makaron z czosnkiem, pomidorami i serem feta. Można również urządzić pieczenie ziemniaków w żarze ogniska - czy może być coś lepszego? Wszystkie te dania łączy to, że znakomicie smakują na łonie natury.

 

Na palenisku przygotujesz świetny sycący obiad, nakarmisz całą rodzinę! Do tego palenisko na ognisko ma nowoczesny kształt, po rozpaleniu wieczorem tworzy magiczną atmosferę. Dzięki niemu na pewno zaskoczysz swoich gości wyjątkowym ogniskiem.

PALENISKO OGRODOWE NA OGNISKO SKŁADANE

275 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
lyżka wazowa chochla 43cm.lyżka wazowa chochla 43cm.lyżka wazowa chochla 43cm.lyżka wazowa chochla 43cm.lyżka wazowa chochla 43cm.
kazan żeliwny 8L. z patelniąkazan żeliwny 8L. z patelniąkazan żeliwny 8L. z patelniąkazan żeliwny 8L. z patelniąkazan żeliwny 8L. z patelnią
Kociołek szybkowar Kazan Afgański 15 L. Kociołek szybkowar Kazan Afgański 15 L. Kociołek szybkowar Kazan Afgański 15 L. Kociołek szybkowar Kazan Afgański 15 L. Kociołek szybkowar Kazan Afgański 15 L.

SPECYFIKACJA

Wysokość ogólna: 400 mm.

Długość: 350 mm.

Szerokość: 350 mm.

Grubość ścianki: 2 mm.

Materiał: stal

Waga: 6,75 kg.

Producent: Kukmara

 

ZESTAW

✓ boczne ścianki 4 szt.

✓ górna rozpórka 2 szt.