MIĘSO I WARZYWA Z GRILLA

Zdrowe grillowanie – w piecu tandoor to możliwe! Grillowana karkówka, soczyste żeberka, chrupiące kiełbaski i kolorowe warzywa. Wszystkie te smakołyki opiekamy na kracie warstwowej.


STEK Z GRILLA

Kupując mięso, warto wybrać część z marmurkowatą strukturą. W kawałku mięsa możemy zauważyć cienkie białe włókna tłuszczu, który podczas grillowania wytopi się, nadając mięsu wspaniały smak i pożądaną przez nas soczystość. Steki zawsze kroimy w poprzek włókien. Stek nie powinien być cieńszy niż 2-3 cm., ponieważ inaczej okaże się suchym.

Istnieje wiele sposobów przyrządzania steków. Dobrej jakości mięso przed wyłożeniem na kratę wystarczy tylko oprószyć gruboziarnistą solą morską, przyprawić świeżo mielonym pieprzem i nasmarować oliwą.

 

WARZYWA GRILLOWANE

Najlepiej nadają się: bakłażany, młoda cukinia, grzyby, papryka, pomidory. Wystarczy położyć pokrojone warzywa na kracie-etażerce i piec do miękkości. Jeśli chcecie zjeść niesamowitą przekąskę, można wstępnie zamarynować warzywa w sosie z przeciśniętego przez praskę czosnku, soli, soku z cytryny i oliwy z oliwek. Wymieszać warzywa z powstałą mieszanką i pozostawić na 10-15 minut.
Grillowane warzywa nabierają wędzonego smaku, zachowują swój naturalny kolor i są niesamowicie apetyczne.

 

Warto spróbować!