Kazan żeliwny 18l. to tradycyjny pojemny kociołek do gotowania potraw na żywym ogniu, więc można w nim przyrządzić smakowite danie dla wielu osób. Kazan 18l. będzie niezastąpiony w przypadku, gdy mamy dużą rodzinę i wielu przyjaciół lub organizujemy imprezy dla dużych grup na łonie natury. Dodatkowo jest to dobre rozwiązanie jeżeli zechcemy przygotować danie, składające się głównie z dużych kawałków, np. golonki w piwie i kapuście, zupę rybną z głów, bulion wołowy, pieczone ziemniaki w całości.

 

Do największych plusów żeliwnego kazana 18l. zaliczymy:

  • Mobilność. Kazan żeliwny można zabrać ze sobą na wyjazd poza miasto, gdzie sprawdzi się w trakcie przygotowywania dużych ilości jedzenia dla licznego grona osób.

 

  • Różnorodność oraz walory smakowe potraw. Duży kociołek żeliwny to doskonałe naczynie do przyrządzenia zup, gulaszu, popularnych pieczonek oraz innych, smakowitych dań jednogarnkowych, wśród których znajdują się też uzbeckie przysmaki - szurpa, pilaw, lagman, dimlama itp. 

 

  • Ponadto dzięki odlewanemu okrągłemu kształtowi potrawy przygotowywują się równomiernie, nie przypalają się i mają przepyszny smak. Równomiernie rozprowadzane ciepło przekłada się na dużą wygodę i efektywność procesu gotowania.

 

Kazan 18l. do ogniska w 100% spełnia oczekiwania - zarówno profesjonalnych kucharzy, jak i amatorów. Dla wszystkich, którzy szukają  alternatywy dla grillów, kazan żeliwny jest propozycją nie do odrzucenia!  Weekendowe spędzanie czasu w ogrodzie w rodzinnym gronie lub spotkanie w dobrym towarzystwie i przyrządzanie aromatycznego jedzenia w kazanie żeliwnym to doskonała rozrywka przez cały rok.

 

Objętość. Kazan o całkowitej pojemności 18l. pozwoli nakarmić ok. 20 osób, oczywiście należy wziąć pod uwagę rodzaj potrawy i apetyt gości.  Konieczne jest, aby gotowa potrawa sięgała 3-4 cm. ponizej górnej krawędzi kazana.

 

Dno i ściany. Półkulisty kazan głęboko wstawia się do ogrodowego paleniska lub pierścienia trójnoga, ogień pokrywa całą jego powierzchnię  i równomiernie nagrzewa kazan.

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy) oraz górny uchwyt (łuk) dzięki któremu kazan może być przenoszony lub zawieszony nad ogniskiem.

 

Pokrywa. Kazan posiada ciężką żeliwną pokrywę, która szczelnie zamyka naczynie. Tylko wtedy potrawa marnieje, stopniowo nasyca się bogatymi smakami i aromatami.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN ŻELIWNY 18L. Biol

515 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE
piec do kazana  15-22 L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy

180 mm.

Średnica

500 mm.

Grubość

4 mm.

Waga

13,9 kg.

Pojemność

18 l.

Materiał

żeliwo

Pokrywa

żeliwo

Producent

Biol

ZESTAW

 kazan żeliwny 18l.

 pokrywka żeliwna

JAKOŚĆ
Nasze artykuły to produkty z najwyższej półki wyposażone we wszystko co niezbędne w dążeniu ku najpyszniejszym smakom.

 

DOŚWIADCZENIE
Każdy z producentów od lat zajmuje się stworzeniem wysokiej klasy wyrobów przez stosowanie najlepszych surowców oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

 

ESTETYKA
Oferowane przez nas urządzenia wyróżnia synteza trwałości oraz piękna.

 

NA CO DZIEŃ
Proponowane Państwu towary są fascynujące i funkcjonalne. Z nami piknik trwa non-stop przez cały rok bez względu na porę roku.

GWARANCJA
Okres gwarancji na przedstawione produkty wynosi od 12 miesięcy.

 

ZNIŻKI
Cenimy naszych klientów, szczególnie stałych. Dlatego proponujemy skumulowane rabaty, a do tego unikalne ceny towarów w momencie sezonowej wyprzedaży.

 

DOSTAWA
Zamówienia są wysyłane po 100% przedpłacie lub za pobraniem. Koszt dostarczania zależy od odległości i wagi zamówienia.

 

ODBIÓR WŁASNY
Przyjdź, wybierz, zapłać (gotówką lub kartą) i odbierz z naszego głównego magazynu w Warszawie.

DLACZEGO MY
INFORMACJE
trójnóg do kazana 15-22L.
łyżka wazowa chochla 43cm.