Kazan żeliwny 12l. będzie dobrym rozwiązaniem dla dużej rodziny lub podczas przyjmowania gości w ogrodzie. Jest to optymalny rozmiar naczynia do użycia nad płomieniami ogniska. Kazan żeliwny pozwoli Ci na przygotowanie różnorodnych dań na wiele sposobów. Tradycyjne potrawy z mięsa, zbóż, warzyw czy też najpysznejsze dania z Azji Środkowej – złoty pilaw, rozpływająca się w ustach basma.

 

Korzystne cechy półkulistego kazana:

  • Kazan to patelnia, brytfanna i garnek w jednym naczyniu, można w nim smażyć w wysokiej temperaturze, dusić lub gotować różne produkty. Kazan potrafi wszystko!
  • Podczas smażenia lub gotowania gęstych potraw mieszanie jest łatwe i wygodne, wystarczy kilka ruchów okrągłą łyżką szumówką wzdłuż dna i ścian.
  • Półkulisty żeliwny kazan nagrzewa się szybciej i bardziej równomiernie niż żeliwny kociołek typu garnek.

 

Efekty smakowe takiego sposobu gotowania z pewnością doceni każdy, kto tylko będzie miał okazję spróbować aromatycznych smakołyków z kazana.

 

Objętość. 12-litrowy kazan faktycznie daje możliwość przyrządzania około 10 litrów jedzenia, co całkowicie zaspokoi apetyt grupy od 10 osób. Idealnie jest, jeśli w pełni ugotowane danie nie zajmuje więcej niż 2/3 objętości kazana.

 

Dno i ściany. Kazan z rozszerzającymi się ku górze ściankami stabilnie trzyma się na palenisku uczag lub pierścieniu trójnoga. Półkulisty kształt kazana 12L pozwala również płomieniom otaczać boki zamiast koncentrować się na dole.

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy) oraz górny uchwyt (łuk) do zawieszenia nad ogniskiem.

 

Pokrywa. Kazan posiada ciężką żeliwną pokrywę, która szczelnie zamyka naczynie, zapobiegając utracie cennej pary niezbędnej do obróbki produktów, a także utrzymuje wymagany reżim temperaturowy.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece stalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN ŻELIWNY 12L Biol

345 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE
piec do kazana 12L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy

163 mm.

Średnica

400 mm.

Grubość

4 mm.

Waga

9,4 kg.

Pojemność

12 l.

Materiał

żeliwo

Pokrywa

żeliwo

Producent

Biol

ZESTAW

 kazan żeliwny 12l.

 pokrywka żeliwna

JAKOŚĆ
Nasze artykuły to produkty z najwyższej półki wyposażone we wszystko co niezbędne w dążeniu ku najpyszniejszym smakom.

 

DOŚWIADCZENIE
Każdy z producentów od lat zajmuje się stworzeniem wysokiej klasy wyrobów przez stosowanie najlepszych surowców oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

 

ESTETYKA
Oferowane przez nas urządzenia wyróżnia synteza trwałości oraz piękna.

 

NA CO DZIEŃ
Proponowane Państwu towary są fascynujące i funkcjonalne. Z nami piknik trwa non-stop przez cały rok bez względu na porę roku.

GWARANCJA
Okres gwarancji na przedstawione produkty wynosi od 12 miesięcy.

 

ZNIŻKI
Cenimy naszych klientów, szczególnie stałych. Dlatego proponujemy skumulowane rabaty, a do tego unikalne ceny towarów w momencie sezonowej wyprzedaży.

 

DOSTAWA
Zamówienia są wysyłane po 100% przedpłacie lub za pobraniem. Koszt dostarczania zależy od odległości i wagi zamówienia.

 

ODBIÓR WŁASNY
Przyjdź, wybierz, zapłać (gotówką lub kartą) i odbierz z naszego głównego magazynu w Warszawie.

DLACZEGO MY
INFORMACJE
trójnóg do kazana 8-12L.
podstawa pod kazan 8-16L.
PIEC MANGAŁ "ISKANDER STANDARD"