Uzbecki kazan 8L - typ żeliwnego kociołka, który używany jest do gotowania na otwartym ogniu od setek lat. Wykonany z żeliwa według tradycyjnej technologii w Uzbekistanie. Kazan uzbecki świetnie sprawdzi się w przyrządzeniu takich dań jak azu po tatarsku, rosół, gulasz czy uzbeckie przysmaki - pilaw, lagman, szurpa, dimlama, basma lub kazan-kabob.

 

Zamawiając u nas kazan, już wkrótce będziesz mógł cieszyć się wykwintnym daniem przygotowanym w prawdziwym grubościennym żeliwnym kazanie na ognisku. Gwarantujemy, że każdemu zasmakuje!

 

Objętość. Uzbecki kazan 8L daje możliwość przygotować danie jednagarnkowe na 7-8 sporych porcji. Kazan ma wysokie ścianki, dzięki czemu można bez problemu aktywnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Dno i ściany. Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 7mm. pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię, danie gotuje się równomiernie, a kazan długo utrzymuje ciepło. 

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

Pokrywa. Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

UZBECKI KAZAN 8L

290 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 8L.
trójnóg do kazana 8-12L.
łyżka cedzakowa szumówka 40cm.
podstawa pod kazan 5-12L.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 150 mm.

Średnica: 360 mm.

Grubość: 7 mm.

Waga: 8,5 kg.

Pojemność: 8 l.

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 8l.

✓ pokrywka aluminiowa