Uzbecki kazan 80L - świetny pomysł na przydatny prezent dla rodziny! 

 
Uzbecki żeliwny 80-litrowy kazan –  to prezent na długie lata, dla kilku pokoleń, a co najważniejsze, o głębokim znaczeniu, życzeniami dużej przyjaznej rodziny i dobrobytu, gdy wszyscy razem zbierają się przy bogato nakrytym stole i cieszą się obfitymi, smacznymi potrawami.

 
Żeliwny kazan to wspaniałe naczynie. Można powiedzieć, że sam proces gotowania w kazanie sprawia dużo przyjemności, z czasem zaczynasz używać kazan częściej i częściej. Zresztą, nie wierzcie nam na słowo – kupujcie i sami spróbujcie!

 

Objętość. Uzbecki kazan 80L daje możliwość przygotować danie jednagarnkowe na dużo sporych porcji. Kazan ma wysokie ścianki, dzięki czemu można bez problemu aktywnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Dno i ściany. Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Profesjonalni kucharze twierdzą, że prawdziwy pilaf można ugotować tylko w żeliwnym kazanie, który różni się od zwykłych garnków wysoką jakością smażenia i duszenia. Efekt ten tworzą grube ściany oraz specjalny półkulisty kształt naczynia. Ciepło jest rozprowadzane stopniowo i równomiernie, co pozwala dobrze dusić potrawę bez przypalania.

 

Uchwyty. Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki  cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

UZBECKI KAZAN 80L

1060 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 8L.
łyżka cedzakowa szumówka 40cm.
trójnóg do kazana 8-12L.
podstawa pod kazan 5-12L

SPECYFIKACJA

Wysokość: 300 mm.

Średnica: 785 mm.

Grubość: 8 mm.

Waga: 40 kg.

Pojemność: 80 l.

Materiał: żeliwo

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 80L bez pokrywki