Kociołek garnek żeliwny węgierski na ognisko 8L marki BRIZOLL wykonany jest z wysokiej jakości żeliwa, posiada żeliwną pokrywę oraz uchwyt do zawieszenia nad paleniskiem.

 

Grube dno i ścianki naczynia gwarantują równomierne nagrzewanie się całej powierzchni i długie utrzymywanie ciepła. Ciężka żeliwna pokrywa ściśle przylega do garnka i zapobiega wydostawaniu się pary. Czy jest coś smaczniejszego niż warzywa (kapusta, marchew, ziemniaki, pietruszka) i pyszne mięso duszone powoli na ogniu. Niebo w gębie!

 

Kociołek garnek umożliwi przygotowanie zup, gulaszu, oraz rożnego rodzaju potraw jednogarnkowych zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w czasie wyjazdów na łono natury, na kampingu i pod namiotami. Głęboki kształt kociołka pozwoli na zrobienie praktycznie każdego dania, nie tylko tradycyjnego kociołka myśliwskiego czy kociołka węgierskiego.

 

Pojemność podana przez producenta mierzona jest do rantów garnka, rzeczywista użytkowa pojemność jest mniejsza o około 1 - 1,5 litra. Pojemność garnka jest zwykle wybierana na podstawie proporcji ile osób – tyle litrów.

 

Według koneserów smaczne danie z ogniska można otrzymać jedynie z kociołka z czystego żeliwa, niepokrytego w środku emalią. Taki kociołek garnek żeliwny pozwoli z naszych codziennych składników wyczarować kulinarne arcydzieła. A solidna i trwała konstrukcja zapewni użytkowanie przez długie lata.


Świeże powietrze, wypróbowanie nowych dań z kociołka i towarzystwo bliskich osób to przepis na wyjątkowo udane chwili!

KOCIOŁEK ŻELIWNY 8L

245 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

łyżka cedzakowa szumówka 40cm.
Stojak trójnóg turystyczny
łyzka wazowa chochla 37cm.
Rękawica ognioodporna

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 175 mm.

Średnica: 280 mm.

Średnica dna: 131 mm.

Średnica z uchwytami: 345 mm.

Grubość: 4,2 mm.

Waga: 6,2 kg.

Pojemność: 8 l.

Materiał: żeliwo

Producent: Brizoll

 

ZESTAW

✓ kociołek żeliwny 8l.

✓ pokrywka żeliwna