Kazan żeliwny 6l - kociołek na ognisko z uchwytem oraz pokrywką. Kociołek żeliwny o średnicy 32 cm. Kociołek żeliwny na ognisko wiszący lub stojący. Tu jest kilka opcji, kociołek kazan jest przeznaczony do zawieszenia na trójnogu nad paleniskiem lub do ustawienia na piec czy trójnóg do kazana, a także na grill mangał. Świętne rozwiązanie do gotowania na ognisku!

 

Garnek na ognisko to niezastąpiony pomocnik na działce, w przydomowym ogródku i na łonie natury. Garnek żeliwny na ognisko przy przestrzeganiu prostych zasad konserwacji będzie służyć przez lata!

 

  • Pojemność: Garnek na ognisko 6l będzie z pewnością wystarczający dla rodziny do przypzadzenia swojskiego kociołka i innych smakołyków.

 

  • Dno i ściany: Kazan garnek ma grube ściany ok. 4 mm i półkulisty kształt rozszerzający się ku górze. Dlatego żywność gotuje się jednocześnie w całej jej objętości.

 

  • Uchwyty: Garnek na ognisko został wyposażony w poręczny uchwyt do przenoszenia lub podwieszania. Również garnek posiada cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu do kazana.

 

  • Pokrywa: Garnek w zestawie z masywną żeliwną pokrywą, która zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Dzięki swojej wadze pokrywka bardzo ściśle przylega do krawędzi kazana, tworząc w ten sposób proces cyrkulacji pary wodnej wewnątrz podczas gotowania.

 

Jakie zalety ma kociołek żeliwny kazan?

 

Kazan żeliwny jest bezpieczny w uzytkowaniu, nie wydziela żadnych szkodliwych związków. Pod czas wykorzystania nabywa naturalną powłokę nieprzywierającą. Nie rysuje się. Do mieszania w garnku można używać metalowych łopatek i łyżek.

 

Kociołek żeliwny 6l na ile osób?

 

Kociołek o pojemności 6l ma użyteczną pojemność około 4,5-5 litrów. Kazan 6l daje możliwość przygotować danie jednogarnkowe na 5-6 sporych porcji.

 

Jakie danie w kociołku żeliwnym?

 

Posiadając kociołek żeliwny kazan mozemy przyrzadzić na ognisku kociołek mięsno-warzywny, zupy gulaszowe, paprykarz, leczo, ziemniaki po myśliwsku, z kiełbaskami i papryką, a także znakomity uzbecki pilaw (płow, plov). Przepisy wymagają tylko najprostszych składników. A co najważniejsze - każde danie ugotowane w kazanie ma bogaty smak i aromat.

 

Kulinarna technologia łącząca krótkotrwałe obsmażenie w wysokiej temperaturze i częste mieszanie, a następnie duszenie lub gotowanie wpływa na własciwości smakowe. Kazan, dzięki rozchodzącej się łagodnie ku brzegom formie, umożliwia szybsze odparowanie wilgoci z potraw podczas smażenia. To również pozwala wygodnie i sprawnie mieszać składniki w przeciwieństwie do wysokich wązkich kociołków.

 

Podczas korzystania z kazana żeliwnego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece uczagi metalowe, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN ŻELIWNY 6L

320 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kociołka żeliwnego 8L.piec do kociołka żeliwnego 8L.piec do kociołka żeliwnego 8L.piec do kociołka żeliwnego 8L.piec do kociołka żeliwnego 8L.
łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.
trójnóg do kociołka 8-12L.trójnóg do kociołka 8-12L.trójnóg do kociołka 8-12L.trójnóg do kociołka 8-12L.trójnóg do kociołka 8-12L.
podstawa pod kazan 5-12Lpodstawa pod kazan 5-12Lpodstawa pod kazan 5-12Lpodstawa pod kazan 5-12Lpodstawa pod kazan 5-12L

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 129 mm

Średnica zewnętrzna: 320 mm

Dno: okrągłe

Grubość: 4 mm

Waga: 5,4 kg

Pojemność: 6l

Materiał: żeliwo

Pokrywa: żeliwo

Producent: Brizoll

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 6l z uchwytem do zawieszenia

✓ pokrywka żeliwna