Kazan uzbecki 8l - kociołek żeliwny z aluminiową pokrywką. Kazan garnek uzbecki to idealne naczynie do gotowania na otwartym ogniu. Kociołek jest wykonany z żeliwa według tradycyjnej technologii w Uzbekistanie. Kazan uzbecki gwarantuje trwałość i zadowolenie użytkowników przez długie lata.

 

Zamawiając u nas kazan, już wkrótce będziesz mógł cieszyć się wykwintnym daniem przygotowanym w prawdziwym grubościennym żeliwnym kazanie na ognisku. Gwarantujemy, że każdemu zasmakuje!

 

  • Dno i ściany: Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię. Grube ścianki 7 mm równomiernie nagrzewają się i długo utrzymują ciepło.

 

  • Uchwyty: Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

  • Pokrywa: Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana żeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Kociołek żeliwny 8l na ile osób?

 

Kociołek o pojemności 8l ma użyteczną pojemność około 6 litrów. Uzbecki kazan 8l daje możliwość przygotować danie jednogarnkowe na 6-9 sporych porcji. Kazan ma wysokie ścianki i okrągłe dno, dzięki czemu można bez problemu aktywnie i dokładnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Przepis na kociołek z ogniska. Potrawy z kazana.

 

Kociołek z ogniska - przepis i sposób przygotowania pożywnego dania, które posmakuje wszystkim. Kazan uzbecki to uniwersalny kociołek na ognisko. Kociołek do gotowania, duszenia, smażenia, połączenia obsmażania oraz gotowania. Kazan uzbecki świetnie sprawdzi się w przyrządzeniu takich dań jak kociołek z mięsem i warzywami, gulasz węgierski czy przepisy kuchni uzbeckiej - pilaw, lagman, szurpa, dimlama, basma lub kazan-kabob.

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne przenośne paleniska pod kazan piece uczagi metalowe, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN UZBECKI 8L

290 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 8L.
trójnóg do kazana 8-12L.
łyżka cedzakowa szumówka 40cm.
podstawa pod kazan 5-12L.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 150 mm

Średnica zewnętrzna: 360 mm

Dno: okrągłe

Grubość: 7 mm

Waga: 8,5 kg

Pojemność: 8l

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 8l

✓ pokrywka aluminiowa