Kazan uzbecki 22l - kociołek żeliwny z aluminiową pokrywką. Kazan żeliwny 22l połączenie sporej pojemności i grubości ścian. Kociołek żeliwny idealnie używać z piecem uczag. Kazan garnek 22 litry to optymalny kociołek na ognisko aby nakarmić dużą rodzinę lub grupę gości pysznym jedzeniem. Co równie ważne, żeliwny kazan będzie służył przez wiele lat.

 

  • Dno i ściany: Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Taki kształt kazana pozwala na maksymalne pokrycie ścian płomieniami. Dzięki temu cała objętość potrawy gotuje się równomiernie. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 8 mm pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem.

 

  • Uchwyty: Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

  • Pokrywa: Kazan 22l posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach. Pokrywa jest dość lekka, ale w pełni spełnia swoje funkcje: zapobiega utracie pary i ciepła.

 

Do każdego kazana żeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Duży kociołek żeliwny kazan

 

Kociołek żeliwny o pojemności 20l, 22l, 25l bądź 30l jest idealny dla lokali gastronomicznych oraz ośrodków rekreacyjnych, które chcą zadowolić swoich klientów nowymi smakami. Duży żeliwny kociołek to świetna alternatywa tradycyjnego grillowania.


Kazany uzbeckie przyjeżdżają do nas prosto ze słonecznego Uzbekistanu. Kazan uzbecki o pojemności 22l to wcale nie jest tak duży, bo w rzeczywistości produkowane są od najmniejszego pięciolitrowego "kazanczyka" do ogromnego kazana o pojemności aż 200 litrów - zarówno dla jednej rodziny, jak i dużej restauracji lub w przypadku uroczystości masowych.

 

Kociołek żeliwny 22l na ile osób?

 

Kociołek żeliwny o pojemności 22l ma użyteczną pojemność około 17 litrów. Uzbecki kazan 22l daje możliwość przygotować danie jednogarnkowe na około 20-30 porcji. W szerokim kazanie mieszanie produktów, dodawanie kolejnych składników, śledzenie gotowości potrawy jest bardzo wygodne.

 

Kazan uzbecki 22l ma duży potencjał kulinarny!

 

- Gotowanie, duszenie, smażenie lub nawet wypiekanie lepioszek na wewnętrznych ściankach.

- Dzięki dużej powierzchni wilgoć ze składników szybko odparowuje (średnica wewnętrzna kazana wynosi 47,5 cm).

- Ze względu na kształt kazana obsmażanie nie wymaga wielkiej ilości oleju, bo olej nie rozprowadza się po płaskiej powierzchni. Gdy smażymy produkty intensywnie mieszamy, robimy krótkie przerwy i podrzucamy kolejne składniki.

- Dzięki grubym sciankom (8 mm) gotowe danie utrzymuje ciepło przez długi czas.

 

Pilaw uzbecki (płow, plov, pilaf) i inne przepisy.

 

Pilaw uzbecki to nailepszy przepis pilawu, najsmaczniejszy z sałatką z pomidorów, cebuli cienko posiekanych. Możemy również przygotować proste, ale ciekawe przepisy: lagman na bazie mięsa, warzyw i makaronu (o kształcie wstążek), leczo z cukinii, papryki i z kiełbasą, gulasz węgierski wieprzowy, kociołek tradycyjny z ziemniakami, kapustą i kiełbasą.

 

Świetnym uzupełnieniem każdego kazana będzie również łyżka szumówka oraz chochla. Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece uczagi metalowe, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN UZBECKI 22L

550 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 15-22L.piec do kazana 15-22L.piec do kazana 15-22L.piec do kazana 15-22L.piec do kazana 15-22L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.
łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 210 mm

Średnica zewnętrzna: 520 mm

Dno: okrągłe

Grubość: 8 mm

Waga: 20,4 kg

Pojemność: 22l

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 22l

✓ pokrywka aluminiowa