Kazan uzbecki 16l - kociołek żeliwny z aluminiową pokrywką. Kociołek żeliwny jest idealny do gotowania na piecu uczag. Kazan garnek  pozwala na przygotowanie oryginalnych dań na ogniu. Kazan żeliwny wyprodukowany w Namangan (Uzbekistan) stał się znakiem jakości. Przy odpowiedniej pielęgnacji kazan uzbecki będzie służył kilku pokoleniom.

 

Można powiedzieć, że kazan jest to uniwersalne wielozadaniowe naczynie. W uzbeckim kazanie 16l wygodnie jest gotować, dusić, smażyć, w tym potrawy w skład których wchodzą np. duże kawałki mięsa, ryby i warzyw.

 

  • Dno i ściany: Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Grube ścianki 8 mm pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem. Oprócz wytrzymałości jego istotną cechą jest kształt w postaci półkuli, który pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię, danie gotuje się równomiernie, a kazan długo utrzymuje ciepło. 

 

  • Uchwyty: Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

  • Pokrywa: Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

 

Do każdego kazana żeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Kociołek żeliwny 16l na ile osób?

 

Kociołek o pojemności 16l ma użyteczną pojemność około 12 litrów. Kazan uzbecki 16l daje możliwość przygotować danie jednogarnkowe na około 15-20 porcji. W szerokim kazanie mieszanie produktów i śledzenie ich gotowości jest niezwykle wygodne.

 

Co mozna ugotować w kociołku?

 

Dania z kociołka żeliwnego na ognisku: gulasz, leczo, pilaw, kociołek tradycyjny, zupy, papryki faszerowane i wiele innych! Przepisy na dania z kociołka najlepiej zrobić w żeliwnym kazanie. Obsmażenie w wysokiej temperaturze, a następnie powolny proces duszenia we własnym sosie nadają szczególnie soczysty i bogaty smak wszystkim produktom. Apetyczne aromaty roznoszą się w powietrzu podczas przyrządzania dań jednogarnkowych. Zapraszajcie gości, gotujcie i smakujcie popisowe dania z kociołka! 

 

Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece uczagi metalowe, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN UZBECKI 16L

450 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 15-22 L.piec do kazana 15-22 L.piec do kazana 15-22 L.piec do kazana 15-22 L.piec do kazana 15-22 L.
trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.trójnóg do kazana 15-22L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 185 mm

Średnica zewnętrzna: 450 mm

Dno: okrągłe

Grubość: 8 mm

Waga: 15 kg

Pojemność: 16l

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 16l

✓ pokrywka aluminiowa