Kazan uzbecki 12l - to żeliwny kociołek z aluminiową pokrywką, wyprodukowany w Uzbekistanie. Kazan garnek uzbecki od kilku lat staje się alternatywą dla grilla ogrodowego. Gotowanie w kociołku można zorganizować o każdej porze roku. Kazan uzbecki będzie służył nam przez dziesiątki lat - z reguły kupuje się go raz i na zawsze! 

 

Przyrządzenie dań w kazanie nad ogniskiem zajmuje nieco czasu, ale uwierzcie, że warto!  Sycące i rozgrzewające dania - wspaniały obiad dla każdego podniebienia!

 

  • Dno i ściany: Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Kształt kazana w postaci półkuli pozwala płomieniam podgrzewać całą powierzchnię. Grube ścianki 8 mm pozwalają na powolne duszenie składników i chronią jedzenie przed przypaleniem.

 

  • Uchwyty: Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu uczag oraz wygodne przenoszenie.

 

  • Pokrywa: Kazan posiada aluminiową pokrywę z guzikiem bakelitowym, który nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach.

 

Do każdego kazana żeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Kociołek żeliwny 12l na ile osób?

 

Kociołek o pojemności 12l ma użyteczną pojemność około 9 litrów. Kazan uzbecki 12l daje możliwość przygotować danie jednogarnkowe na 10-12 porcji. Kazan ma wysokie ścianki i okrągłe dno, dzięki czemu można bez problemu aktywnie i dokładnie mieszać potrawy, dodawać kolejne składniki.

 

Pieczonki, prazonki, duszonki z kociołka z ogniska. Dania z kazana.

 

Pieczonki, prazonki, duszonki w garnku, z kociołka - przepis tradycyjnej regionalnej jednogarnkowej potrawy. Powinno się je robic na żarze ogniska w żeliwnym kociolku. Takie danie wielowarstwowe zrobione w żeliwnym kazanie wychodzi równie pyszne. W kazanie możemy przyrządzić: zupa grzybowa z ziemniakami, gulasz bogracz, polenta z serem i boczkiem, dania kuchni uzbeckiej - pilaw (płow) lub beszbarmak. A kto raz spróbuje tego przysmaku, zawsze już będzie wracał do tych smakołyków, pachnących dymem z ogniska!

 

Świetnym uzupełnieniem każdego kazana będzie łyżka szumówka oraz chochla. Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne przenośne piece uczagi metalowe, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN UZBECKI 12L

330 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 12L.piec do kazana 12L.piec do kazana 12L.piec do kazana 12L.piec do kazana 12L.
trójnóg do kazana 8-12L.trójnóg do kazana 8-12L.trójnóg do kazana 8-12L.trójnóg do kazana 8-12L.trójnóg do kazana 8-12L.
łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.podstawa pod kazan 8-16L.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 160 mm

Średnica zewnętrzna: 410 mm

Dno: okrągłe

Grubość: 8 mm

Waga: 11 kg

Pojemność: 12l

Materiał: żeliwo

Pokrywa: aluminium

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 12l

✓ pokrywka aluminiowa