Kazan uzbecki 50l - duży półkulisty kociołek żeliwny. Garnek gastronomiczny 50l żeliwny na ognisko. Kazan uzbecki 50-litrowy będzie niezastąpiony w kuchniach polowych, na koloniach oraz imprezach masowych na otwartej przestrzeni. Garnek gastronomiczny 50l przyda się podczas przygotowania potraw dla sporej grupy osób.

 

Kazan uzbecki 50l daje atrakcyjne możliwości kulinarne kucharzom, biorącym udział w festiwalach, imprezach integracyjnych i wydarzeniach o charakterze kulinarnym odbywających się pod gołym niebem. 

 

  • Dno i ściany: Kazan uzbecki ma zaokrąglone dno, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystkie kazany są wyszlifowane i mają gładką powierzchnię wewnętrzną. Profesjonalni kucharze twierdzą, że prawdziwy pilaf można ugotować tylko w żeliwnym kazanie, który różni się od zwykłych garnków wysoką jakością smażenia i duszenia. Efekt ten tworzą grube ściany oraz specjalny półkulisty kształt naczynia. Ciepło jest rozprowadzane stopniowo i równomiernie, co pozwala dobrze dusić potrawę bez przypalania.

 

  • Uchwyty: Kazan wyposażony jest w cztery naprzeciwległe odlewane żeliwne boczne uchwyty (uszy), co pozwala na stabilne mocowanie go na piecu oraz wygodne przenoszenie.

 

  • Pokrywa: Kazan 50l nie posiada pokrywy.

 

Do każdego kazana zeliwnego dołączamy instrukcję do prawidłowego wypalania i olejowania po zakupie oraz pelęgnacji po każdym uzyciu.

 

Kazan 50l bez pokrywki – dlaczego tak?

 

Z reguły w Uzbekistanie nie używa się pokrywki na kazan. Podczas gotowania zarówno dno, jak i ściany kazana dobrze się rozgrzewają, dlatego uważa się, że efekt pary od pokrywki jest zbędny. W razie potrzeby półkulisty kazan można wygodnie przykryć np. miską ze stali nierdzewnej.

 

Jakie palenisko pod kociołek żeliwny 50-litrowy?

 

Sam kazan to jednak za mało, by w nim gotować. Tak ciężki kazan do ustawienia nad ogniskiem potrzebuje specjalnej podstawki. Najlepiej zamontować kazan 50l na piecu stacjonarnym wykonanym z cegieł ogniotrwałych. Również można zrobić mobilne metalowe palenisko z dnem i nogami. Kazan powinien wchodzić w taki cylindryczny piec minimum na dwie trzeci swojej głębokości, tak aby całe półkuliste dno zostało otoczone płomieniami.

 

Kociołek żeliwny 50l na ile osób?

 

Kociołek żeliwny 50l da mozliwość przygotować pilaw, zupę i inne potrawy na 40-50 osób. Kazan żeliwny 50l świetnie stanie na wysokości zadania! Tu nie chodzi tylko o ilość porcji, ale też o jakość - przyrządzone w kazanie dania rozbudzą smakowe zmysły wszystkich chętnych.

 

Jaką kuchnię wybrać?

 

W dużym garnku możemy przyrządzić popisowe polskie dania z ogniska, takie jak grochówka czy leczo z kiełbasą i warzywami. To właśnie tylko w takim garnku gastronomicznym jak kazan uzbecki 50L ugotujemy i zaprezentujemy ekskluzywne uzbeckie potrawy: pilaw, szurpa, łagman. Kuchnia uzbecka charakteryzuje się wykorzystaniem prostych składników, daje uczucie sytości, dobrze rozgrzewa. Smak potraw wzbogacają takie przyprawy jak kmin rzymski, pieprz, kolendra.

 

Jak zadbać o kociołek by przetrwał 100 lat?

 

Przy odpowiedniej pielęgnacji żywotność żeliwnego kazana jest praktycznie nieograniczona. Taki kazan będzie służył przez dziesięciolecia. Czyszczenie dużego kazana żeliwnego jest bardzo proste. Do utrzymania kazana w czystości i usunięcia resztek jedzenia wystarczy ciepła woda, a następnie wytarcie ręcznikiem czy szmatką.

 

Kazan nie boi się zarysowań, dlatego można śmiało używać metalowych akcesoriów. Podczas korzystania z kazana uzbeckiego zalecamy używanie akcesoriów kuchennych ze stali nierdzewnej z drewnianą rączką, ponieważ łyżki cedzakowe szumówki i chochle z tworzywa sztucznego nie wytrzymują wysokich temperatur w kazanie.

KAZAN UZBECKI 50L

910 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.łyżka cedzakowa szumówka 47cm.
łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.łyżka wazowa chochla 43cm.
talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.talerz uzbecki Atłas 37cm.
talerz uzbecki Ornament 37cm.talerz uzbecki Ornament 37cm.talerz uzbecki Ornament 37cm.talerz uzbecki Ornament 37cm.talerz uzbecki Ornament 37cm.

SPECYFIKACJA

Wysokość: 260 mm

Średnica zewnętrzna: 640 mm

Dno: okrągłe

Grubość: 10 mm

Waga: 29 kg

Pojemność: 50l

Materiał: żeliwo

Pokrywa: nie posiada

Producent: Davr

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 50l bez pokrywki