KAZAN KABOB Z SOSEM NARSZARAB

Kazan Kabob - nasączone przyprawami mięso wraz c całymi ziemniakami z obłędnie chrupiącą skórką  i miękkim środkiem.

 

Mięso pokrój na duże kawałki. Biorąc pod uwagę na ile tłuste jest mięso, do smażenia trzeba będzie dodać odpowiednią ilość smalcu lub oleju roślinnego. Ziemniaki obierz, większe bulwy pokrój na dwie lub trzy części. Cebulę pokrój w półpierścienie.

W rozgrzanym tłuszczu na dużym ogniu usmaż mięso. Dodaj cebulę, cebula nada smak tłuszczowi, a następnie prawie się rozpuści. Następnie przesuń kawałki mięsa łyżką cedzakową do ścian bocznych, włóż ziemniaki do środka i smaż do uzyskania złotego koloru. Dopraw do smaku solą oraz mieszanką przypraw (kolendra, kminek rzymski, papryka słodka i ostra, pieprz czarny) i dokładnie wymieszaj.

Konieczne może być dodanie pół szklanki wody, zamykamy kazan pokrywką i na małym ogniu dajemy daniu dojść, aż będzie gotowe.

 

Narszarab - sos z dojrzałych granatów popularny w Gruzji i Azerbejdżanie. Przygotowuje się go przez odparowanie wody z soku wyciśniętego z ziaren granatu i dodanie cukru do smaku. Sos ma gęstą konsystencję i intensywny słodko-kwaśno-cierpki smak.

 

Palce lizać!