Kazan żeliwny 5l - garnek żeliwny z pokrywką ze szkła żaroodpornego. Kazan garnek 5 litrów średnica 30 cm. Garnek WOK żeliwny to wszechstronny garnek do gotowania, ponieważ da się w nim zrealizować każdy przepis na obiad.

 

Żeliwny kazan to wspaniałe naczynie. Można powiedzieć, że sam proces gotowania w kazanie sprawia dużo przyjemności, z czasem zaczynasz używać kazan częściej i częściej. Zresztą, nie wierzcie nam na słowo – kupujcie i sami spróbujcie!

 

 • Pojemność: Wizualnie kazan wygląda kompaktowo, jednakże przy 4,7 litrach maksymalnej pojemności mieści do 4 litrów gotowego jedzenia.

 

 • Dno i ściany: Od strony zewnętrznej kazan  posiada niewielkie płaskie dno, dzięki temu naczynie stabilnie stoi na płycie. Natomiast wewnątrz kazan jest prawie półkulisty: szeroki od góry i zwęża się ku dołowi, co pozwala równomierne nagrzewać całą objętość kazana oraz dobrze wymieszać zawartość.

 

 • Uchwyty: Rączki są jednolite z korpusem kazana. To daje im wytrzymałość i trwałość.

 

 • Pokrywa:  Wypukły kształt pokrywy zwiększa pojemność naczynia, głębokie ranty wewnętrzne sprawiają, że skroplona para nie wycieka z naczynia. Pokrywa posiada czarną gałkę z nienagrzewającego się tworzywa, jest praktyczna i trwała. Przy użyciu w piekarniku należy zdjąć pokrywę.

 

Dlaczego garnek żeliwny jest godny polecenia?
 

 • Garnek żeliwny - podstawa zdrowego gotowania! Nie wydziela żadnych szkodliwych związków. Pod czas wykorzystania nabywa naturalną powłokę nieprzywierającą.

 

 • Garnek żeliwny do kuchenki, do piekarnika, a także do grilla, do ogniska, np. w zestawie z paleniskiem uczag 5l. Garnek kazan jest odporny na zarysowania i wysoką temperaturę, niemal niezniszczalny.

 

 • W garnku żeliwnym kazan 5l można smażyć, dusić, piec i zapiekać. Garnek nadaje się do gotowania potraw jednogarnkowych, takich dań jak gulasze, zupy, bigos, leczo, gołąbki, papryka faszerowana mięsem. Możemy upiec kurczaka w całości żeby był soczysty. Można wykorzystać garnek do wypieku okrągłego chleba z chrupiącą skórką.

 

Warto kupić garnek takiego typu do własnej kuchni. Odpowiednio pielęgnowany będzie służyć przez długie lata.

 

Kociołek żeliwny 5L na ile osób?

 

Kociołek 5 litrów jest odpowiedni dla 3-5 osobowej rodziny. Kazan garnek żeliwny 5l to ciężkie i wygodne naczynie do przygotowania wielu potraw, zwłaszcza tych, w których konieczny jest proces krótkiego obsmażania, a potem duszenia na wolnym ogniu.

 

Jak dbac o garnek żeliwny?

 

 • Łatwa pielęgnacja. Po każdym użyciu żeliwny kazan wewnątrz umyć gorącą wodą i gąbką z odrobiną płynu do naczyń. Następnie, wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem, ale lepiej i łatwiej wygrzeć kazan przez kilka minut  na małym ogniu na kuchence do pełnego osuszenia i zostawić do ostudzenia. Po tym warto pokryć kazan wewnątrz cienką warstwą oleju jadalnego. Do garnka wliać odrobinę oleju, zatem rozprowadzić olej po wnętrzu naczynia za pomocą kuchennego pędzla silikonowego. Tak zabezpieczone naczynie bez obaw można odstawić na półkę. Podczas przechowywania nie zamykać szczelnie pokrywy.

 

 • Nie wolno myć naczyń żeliwnych w zmywarkach. Unikaj także długiego moczenia żeliwa.

 

 • Nie zaleca się przechowywania w naczyniach żeliwnych żywności, po przyrządzeniu potrawy należy przełożyć resztki do innego pojemnika.

 

 • Do przechowywania żeliwnych naczyń najlepiej przeznaczyć głębokie, dolne szuflady – z nich najwygodniej jest wyjmować ciężki kazan.

 

Produkt zapakowany w oryginalne pudełko producenta. Świetnie sprawdzi się jako prezent.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece uczagi metalowe, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN ŻELIWNY 5L

200 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 5Lpiec do kazana 5Lpiec do kazana 5Lpiec do kazana 5Lpiec do kazana 5L
łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.łyżka cedzakowa szumówka 40cm.
podstawa pod kazan 5-12L.podstawa pod kazan 5-12L.podstawa pod kazan 5-12L.podstawa pod kazan 5-12L.podstawa pod kazan 5-12L.
łyzka wazowa chochla 37cm.łyzka wazowa chochla 37cm.łyzka wazowa chochla 37cm.łyzka wazowa chochla 37cm.łyzka wazowa chochla 37cm.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 107 mm

Średnica zewnętrzna: 300 mm

Dno: płaskie

Grubość: 4 mm

Waga: 3,95 kg

Pojemność: 4,7l

Materiał: żeliwo

Pokrywa: szkło

Producent: Brizoll

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 4,7l

✓ pokrywka szklana