Kazan o pojemności 5 litrów wykonany z żeliwa, w komplecie z pokrywką ze szkła żaroodpornego. Kazan 5 litrów jest odpowiedni dla 3-4 osobowej rodziny. To wszechstronne naczynie, ponieważ da się w nim zrealizować każdy przepis na obiad. Można przygotować wiele potraw, zwłaszcza te, w których konieczny jest proces krótkiego obsmażania, a potem duszenia na wolnym ogniu.

 

Dlaczego kazan żeliwny 5L jest godny polecenia?

  • Kazan żeliwny - podstawa zdrowego gotowania! Nie wydziela żadnych szkodliwych związków. Pod czas wykorzystania nabywa naturalną powłokę nieprzywierającą.

  • Może być używany na kuchence, w piekarniku, a także na grillu lub nad otwartym ogniem, np. w zestawie z paleniskiem uczag 5L.

  • W kazanie żeliwnym 5L można smażyć, dusić, piec i zapiekać. Możemy w nim gotować potrawy jednogarnkowe, zrobić zapiekankę, upiec mięso. Można wykorzystać go jako garnek do zupy lub do wypieków chleba z chrupiącą skórką.

 

Warto mieć naczynie takiego typu we własnej kuchni. Odpowiednio pielęgnowane będzie służyć przez długie lata.

 

Objętość. Wizualnie kazan wygląda kompaktowo, jednakże przy 5 litrach maksymalnej pojemności mieści do 4 litrów gotowego jedzenia.

 

Dno i ściany. Od strony zewnętrznej kazan  posiada niewielkie płaskie dno, dzięki temu naczynie stabilnie stoi na płycie. Natomiast wewnątrz kazan jest prawie półkulisty: szeroki od góry i zwęża się ku dołowi, co pozwala równomierne nagrzewać całą objętość kazana oraz dobrze wymieszać zawartość.

 

Uchwyty. Rączki są jednolite z korpusem kazana. To daje im wytrzymałość i trwałość.

 

Pokrywa.  Wypukły kształt pokrywy zwiększa pojemność naczynia, głębokie ranty wewnętrzne sprawiają, że skroplona para nie wycieka z naczynia. Pokrywa posiada czarną gałkę z nienagrzewającego się tworzywa, jest praktyczna i trwała. Przy użyciu w piekarniku należy zdjąć pokrywę.

 

Łatwa pielęgnacja. Po każdym użyciu żeliwny kazan wewnątrz umyć gorącą wodą i gąbką z odrobiną płynu do naczyń, wytrzeć do sucha (ale lepiej i łatwiej wygrzeć kazan przez kilka minut  na małym ogniu na kuchence do pełnego osuszenia i zostawić do ostudzenia). Po tym warto pokryć kazan wewnątrz cienką warstwą oleju jadalnego.  Tak zabezpieczone naczynie bez obaw można odstawić na półkę. Podczas przechowywania nie przykrywać pokrywką.

 

Nie zaleca się przechowywania w naczyniach żeliwnych żywności, po przyrządzeniu potrawy należy przełożyć resztki do innego pojemnika.

 

Nie wolno również myć naczyń żeliwnych w zmywarkach. Unikaj także długiego moczenia żeliwa.

 

Do przechowywania żeliwnych naczyń najlepiej przeznaczyć głębokie, dolne szuflady – z nich najwygodniej jest wyjmować ciężki kazan.

 

Produkt zapakowany w oryginalne pudełko producenta. Świetnie sprawdzi się jako prezent.

 

Oferujemy Państwu również praktyczne piece metalowe uczagi, które idealnie pasują do kazana żeliwnego.

KAZAN ŻELIWNY 5L Brizoll

200 zł. z VAT-em

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

piec do kazana 5L
łyżka cedzakowa szumówka 40cm.
podstawa pod kazan 5-12L.
łyzka wazowa chochla 37cm.

SPECYFIKACJA

Wysokość bez pokrywy: 107 mm.

Średnica: 300 mm.

Grubość: 4 mm.

Waga: 3,95 kg.

Płaskie dno: tak

Pojemność: 4,7L

Materiał: żeliwo

Pokrywa: szkło

Producent: Brizoll

 

ZESTAW

✓ kazan żeliwny 4,7L

✓ pokrywka szklana