KAZAN AFGAŃSKI 5 W 1 – JEDEN GARNEK WIELE ZASTOSOWAŃ

Kazan Afgański to naczynie wielofunkcyjne – można w nim gotować nie tylko pod wysokim ciśnieniem przy mocno dokręconej pokrywce, ale także jak w zwykłym garnku z otwartą pokrywką. Kazan Afgański jest uniwersalny, można w nim gotować jedzenie na kuchence lub na otwartym ogniu.

 

Kazan Afgański może służyć jako: garnek, patelnia, szybkowar, parowar, kociołek do gotowania na ognisku.

 

OPCJE ZASTOSOWANIA KAZANA AFGAŃSKIEGO:

 

GARNEK: Kazan afgański można wykorzystać w tradycyjny sposób jako zwykły garnek. Wystarczy zdjąć pokrywkę i dodać do środka produkty i wodę. Gotowanie zupy w kazanie afgańskim jest bardziej efektowne niż w zwykłym niskim, szerokim garnku.

 

Kazan afgański ma kształt zwężający się ku dołowi, rozszerzający się w kierunku środkowej części i ponownie zwężający się do gardła. Do tego kazan afgański ma grube dno i ścianki. Dzięki takiej konstrukcji kazan afgański szybko się rozgrzewa i  równomiernie nagrzewa zawartość naczynia.

 

Niewielka powierzchnia dna skutecznie zapobiega przed przywieraniem potrawy, pozwala ograniczyć częstotliwość jej mieszania. Ponadto wąskie gardło zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody. Używanie kazana afgańskiego skraca czas gotowania.

 

PATELNIA: W afgańskim kazanie można smażyć z otwartą pokrywką oraz dusić. Po wlaniu oleju do afgańskiego kazana należy go rozprowadzić po wnętrzu, kołysząc delikatnie naczyniem. 


Typową metodą gotowania potraw w kazanie afgańskim jest szybkie obsmażanie przy ciągłym mieszaniu, a potem duszenie we własnym soku lub z dodatkiem niewielkiej ilości wody, bulionu, wina lub innego płynu. Wstępne obsmażanie pozytywnie wpływa na smak i aromat gotowego dania. 


Charakterystyczny kształt naczynia sprawia, że w kazanie jednocześnie powstają dwie strefy – wysoka temperatura na samym dnie i mniej gorąca środkowa część. Dzięki temu do smażenia można wykorzystać mniej oleju i tłuszczu, a produkty osiągają optymalny stopień wysmażenia bez przesuszenia, mają delikatną teksturę. 


Ze względu na obecność wysokich ścian w kazanie produkty można łatwo dokładnie mieszać, obracać, potrząsać i nie martwić się, że wypadną. Wysokie boki chronią przed rozpryskami tłuszczu.


Cały urok gotowania w kazanie afgańskim polega na dowolności – można w nim smażyć, podsmażać, a zaraz potem dusić albo tylko dusić bez podsmażania,  dusić pod tiśnieniem albo tradycyjną metodą. 

 

SZYBKOWAR AFGAŃSKI: Kazan afgański przy użyciu pokrywy z odpowiednią blokadą zamienia się w szybkowar. Czas gotowania jest kilkakrotnie skracany, ale najważniejsza jest jakość jedzenia. Skracając czas obróbki cieplnej i ograniczając dostęp powietrza do żywności, można zachować znacznie więcej witamin niż w przypadku gotowania w otwartym garnku. 


Przykryty szczelnie pokrywką kazan afgański, gotując pod ciśnieniem, czyni cuda w swoim wnętrzu. W kazanie afgańskim para odgrywa ważną rolę, podwyższa ciśnienie i temperaturę wrzenia, co pozwala na przyrządzanie po zaledwie kilkadziesięciu minutach niezwykle delikatnych, a zarazem sycących potraw.


W afgańskim kazanie przygotowuje się z reguły potrawy z mięsa i warzyw krojonych w grube kawałki. Składniki zyskują wyrazistszy, mocniejszy smak. Warzywa pozostają jędrne i zachowują pierwotny kolor.


Kazan afgański, dzięki swojej formie, pozwala nie zgniatać się nakładanym na siebie kolejno warstwom warzyw, czy mięs. Do tego kazan afgński zmieści dużo produktów, mozna kupić  kazan afgański 5L / 10L / 15L / 20L / 30L.


Użyj afgańskiego kazana do szybkiego i wydajnego gotowania, uwolnij pełny potencjał gotowania pod ciśnieniem!

 

PAROWAR: Kazan afgański może być używany jako parowar. Aby gotować na parze pod ciśnieniem, wystarczy umieścić w środku specjalny koszyk sitko do gotowania na parze.


Taki metalowy składany wkład jest podobny do kwiatu, z płatkami zmieniającymi kąt otwarcia dla każdej objętości naczyń. Po złożeniu taki wkład łatwo przechodzi do gardła afgańskiego kazana. Wlej wodę/piwo/wino na dno afgańskiego kazana, włóż wkładkę do środka, włóż produkty. Idealne rozwiązanie aby ugotować coś zdrowego i smacznego — na przykład warzywa z rybą na parze, gałąbki, marynowany kawałek mięsa lub całe warzywa na sałatkę.


Kazan afgański pozwala na niezwykle wydajne gotowanie na parze pod ciśnieniem, przy tym potrawy są dietetyczne i pyszne. 

 

KOCIOŁEK AFGAŃSKI DO GOTOWANIA NA OGNISKU: Afgański kazan doskonale nadaje się do gotowania na ognisku na działce lub podczas wyjazdu na łono natury. Dania z afgańskiego kazana będą godną konkurencją nawet dla szaszłyków z grilla. Gotowanie na ognisku w afgańskim kazanie jest znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Afgański kazan pokaże, że wszystko, co najsmaczniejsze, powinno być przygotowane w bardzo prosty sposób. 


Kazan afgański umożliwia szybkie przygotowanie dań jednogarnkowych: kociołek myśliwski, gulasze, lecza, piław.  Potrawy duszone mają głęboki smak i wręcz rozpływają się w ustach. Apetycznie, aromatycznie i sycąco!

 

Podsumowując: Kazan afgański 5 w 1 to garnek, szybkowar, kociołek, parowar i patelnia. Jeden garnek wiele zastosowań. Możemy gotować w afgańskim kazanie w domu i na łonie natury przy użyciu różnych technologii (smażyć, dusić, gotować, gotować na parze). Ponadto można połączyć kilka metod gotowania podczas przygotownia jednego dania.

 

Szybko gotuje mięso do miękkości, pozostałe produkty jeszcze szybciej. Wygodny do zupy, gulaszu, pilawu, zimnych nóżek i innych dań. Kazan Afgański może znacznie uprościć, a nawet usprawnić proces przygotowywania niektórych potraw. 

 

Gotowanie w kociołku afgańskim to przyjemność, trzeba się tylko przyzwyczaić. Do tego wszystkiego kazan afgański ma ładny oryginalny orientalny wygląd.

KAZAN AFGAŃSKI SZYBKOWARKAZAN AFGAŃSKI SZYBKOWARKAZAN AFGAŃSKI SZYBKOWARKAZAN AFGAŃSKI SZYBKOWARKAZAN AFGAŃSKI SZYBKOWAR