KARP PIECZONY Z ZIOŁAMI

Prosty sposób na tradycyjne wigilijne danie. Każda ryba przygotowana w piecu tandoor zachowuje maksimum wartości odżywczych i smaku.

 

Jak przyprawić rybę? Przyprawy do ryby powinny być delikatne, aby smak ryby uwydatnić. Najbardziej popularne jest doprawianie ryb solą, cytryną i świeżymi ziołami. Z przypraw polecić można także mieszanké przyprawa do ryby. W skład wchodzą uccho suneli, kolendra, sól, koper, pieprz czarny mielony. Dzięki nim ryba na grilla uzyskuje bardzo apetyczny aromat i bédzie jeszcze smaczniejsza! 

 

Do przyrządzenia potrawy będziecie potrzebowali: sprawionego karpia, jednej cytryny i jednego ząbka czosnku, 2-3 gałązek rozmarynu i natki pietruszki. Rybę (nie powinna być zamrożona!) natnij w poprzek co każde 3-4 cm. przecinając kręgosłup. Wyciśnij sok z połowy cytryny i dodaj sól. Powstałą marynatą natrzeć rybę. Resztę cytryny pokroić w plastry. Do środka karpia włożyć 2 plasterki cytryny, przepołowiony ząbek czosnku i gałązki ziół. Tak przygotowaną rybę włożyć do specjalnej kratki rybnej, uprzednio wysmarowanej od środka oliwą.


Do tego czasu piec tandoor powinien być dobrze rozgrzany. Uważając, aby się nie poparzyć, podwiesić kratę rybną wewnątrz pieca, a po 10-15 minutach możesz wyjąć gotowe danie. Do podania wystarczy cząstka cytryny i ulubiony sos, który doskonale wykończy potrawę.

 

Smacznego!