GRILL WĘGLOWY – JAKI KUPIĆ, JAKI WYBRAĆ, JAKIEJ FIRMY?

GRILL WĘGLOWY – JAKI KUPIĆ, JAKI WYBRAĆ, JAKIEJ FIRMY?

Zastanawiasz się, jaki grill węglowy kupić? Rynek dzisiaj oferuje bardzo dużo różnych modeli grilli węglowych - od małego przenośnego składanego po stacjonarny duży grill węglowy. Można kupić jak niedrogi grill węglowy tak i sprzęt za kilka tyś. złotych, ale nie fakt, że takie grille zachwycą właścicieli wygodą obsługi i długą żywotnością. Dodamy tylko, że warto wybierać "z głową" co się kupuje.

 

Niżej przedstawiamy Państwu nasz mangał "CLASSIC" - klasyk wśród grillów węglowych. Omówimy kluczowe aspekty, które wyróżniają nasz mangał i które należy uwzględnić podczas wyboru. Dowiedzą się Państwo więcej o konstrukcji, funkcjonalności oraz sekretach smaku potraw z mangała. Odkryj dla siebie najlepszy grill węglowy mangał!

 

Mangał "CLASSIC" jest uniwersalnym grillem do przyrządzania posiłków na świeżym powietrzu. Wykorzystuję węgiel drzewny i drewno opałowe.

 

W komplecie wszystko, czego potrzebujesz: Grill węglowy mangał posiada palenisko, pojemną dolną półkę, wyjmowane nogi, zdejmowany ruszt grillowy. Łatwy montaż w 1 minutę.

Optymalny rozmiar dla rodziny: Robocza powierzchnia do grillowania 73x30 cm, wysokość po złożeniu 85 cm. Możliwość użycia 11 szpikulców. Idealny dla 3-4 osobowej rodziny.


Zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach: Uchwyty do przenoszenia, niezawodne mocowanie ścianek. Montaż bez śrub i nakrętek, żaden element nie zgubi się podczas użytkowania.


Wielofunkcyjny: Gotuj jednocześnie na szpikulcach i w naczyniu żaroodpornym. Mieści 11 szpikulców lub podstawkę pod garnek i 5 szpikulców. Pasuje do kazana uzbeckiego 8 litrów, patelni o średnicy ok. 36 cm, kazana afgańskiego 10-20L.

Wygodny podczas gotowania: Wysokość mangała ok. 85 cm daje możliwość zachować wygodną pozycję podczas grillowania, nie musimy się schylać. Mangał pozwala na ułożenie szpikulców w rowkach i wypieczenie surowców ze wszystkich stron. Szpikulec nie obraca się pod ciężarem produktów. Boczne otwory wentylacyjne zapewniają szybkie rozpalenie i równomierne spalenie węgla.

 

Jaki grill weglowy wybrać, jakiej firmy: Mangał "CLASSIC" nie jest najtańszym grillem węglowym na rynku, jednak warto zainwestować w ten model. Wyberasz grill węglowy, który jest solidnie wykonany i będzie Ci służyć przez lata.


Konstrukcja mangała "CLASSIC" ze czarnej stali 3 mm zapewnia długą żywotność nawet przy częstym użytkowaniu. Odpowiednie przechowywanie grilla, zabezpieczenie go przed czynnikami atmosferycznymi znacznie wydłuża żywotność urządzenia.


Stosowanie na całym obwodzie paleniska profilu usztywniającego zabezpiecza przed odkształceniami temperaturowymi.


Mangał został pokryty farbą żaroodporną, która chroni powierzchnię przed wysokimi temperaturami i działaniem ognia, zabezpiecza przed korozją, zapewniając jednocześnie estetyczny wygląd.

 

Kupujcie grill weglowy mangał  do swojego ogrodu, zabierzcie go ze sobą na piknik. Mangał "CLASSIC" waży 25 kg. Taki mangał w razie potrzeby można jeszcze łatwo przenosić, a jednocześnie mangał jest trwalszy, niż podobne z mniejszą grubością ścianki.

 

Zdecydowanie nie jest to mobilna wersja, ale mobilność grilla mangała poprawiają uchwyty w bocznych ścianach i zdejmowane nogi. Mangał z łatwością zmieści się w bagażniku każdego samochodu, wystarczy zdjąć nogi oraz półkę, i włożyć do środka mangała.

Na jakim grillu szaszłyk wychodzi lepiej? Znamy odpowiedź! Od parametrów paleniska "żarowni" załezy nie tylko żywotność mangała i komfort uzytkowania, ale także sukces kulinarny. Ważnym czynnikiem jest mocne równomierne ciepło emitowane przez rozżarzone węgle, dzięki któremu szybko powstaje brązowa, chrupiąca, tak pyszna, skórka na mięsie. Należy także zachować odpowiednią odległość od węgla do kawałków mięsa.


Ten mangał dzięki optymalnej grubości ścianki 3 mm oraz  głębokości żarowni 17cm, zapewnia przygotowanie bardzo soczystych, apetycznych i kusząco wyglądających dań. A ponadto jest on równie prosty w obsłudze, łatwy do czyszczenia, można go używać nie tylko latem, ale przez cały rok.


Jest to sprzęt godny polecenia, który wykorzystasz do przygotowania uczty dla rodziny i grona przyjaciół. W przypadku większego przyjęcia przyrządzenie grillowych specjałów mozna podzielić na kilka etapów.

 

Jak zapakowany jest mangał? Grilll weglowy mangał  jest bardzo świetnie zapakowany w pudełko z grubego kartonu. Oryginalne opakowanie ma prezentowy wygląd, posiada uchwyty ułatwiające przenoszenie. Grill węglowy mangał nadaje się na idealny prezent dla wielbiciela rodzinnego grillowania.


Uzupełnij swój grill weglowy mangał o dodatkowe akcesoria: Mangał pozwala na korzystanie z dodatkowych akcesoriów – na przykład, szpikulców, pokrywy do mangała, rusztu grillowego, siatki do grillowania, koszyka do grillowania, stojaka na żeberka czy naczyń żaroodpornych: kazan, kociołek, patelnia, garnek szybkowar afgański, patelnia sadż, czajnik.Jaki grill do 500zł, 1000zł? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mangałów w katalogu www.kazan-tandoor.eu

grill węglowy "Classic"
grill węglowy "Classic"
grill węglowy
grill węglowy "Classic"
grill węglowy